Kia Sportage
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 09.2010 · Estija | ||||||
| Body type | Minivan, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 120 kW G4KD | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | U5YPC811BBL004558 | ||||||
| Reg. nr. | 617THZ | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.09.2026 | ||||||
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1998 cm³ |
| Power: | 120 kW |
| City fuel cons.: | 10.4 l/100 km |
| Highway: | 6.4 l/100 km |
| Average: | 7.9 l/100 km |
| CO₂ emission: | 187 g/km |
| Maximum speed: | 182 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Spalva: | Smėlinis |
| Body type: | Minivan |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4440 mm |
| Width: | 1855 mm |
| Height: | 1645 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1472 kg |
| Technical max. mass: | 1980 kg |
| Load bearing capacity: | 508 kg |
| Max braked trailer weight: | 1600 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2640 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
KIA SPORTAGE(Машина куплена новой в Эстонии!Оригинальный пробег 100%).
Уплачен регистрационный сбор!Смена владельца 55€!
Пробег автомобиля: 228.000 км
Двигатель: 2.0 Бензин ( 120 кВт).
Коробка передач: Автомат
Год выпуска автомобиля: 2010 г.
Техосмотр 09/2026
Цена: 4999€.-
Инфо: 58384848
*При покупке автомобиля есть возможность прохождение тех.осмотра на год!
(Мы можем доставить машину в любой город Эстонии,Латвии и Литвы, а также в другие страны Европы!)
МЫ НАХОДИМСЯ ПО АДРЕСУ:Estonia,Narva,Paul Kerese 21 (Рядом c магазином:Automaailm и Kia motors).
Мы Работаем каждый день! (10.00-19.00).Просим заранее связаться с нами по телефону!тел:+372 58384848.
ВОЗМОЖНОСТЬ РАССРОЧКИ БЕЗ ПЕРВОГО ВЗНОСА.
Информация о рассрочке Primero Autolaen +372 6988444.
Покупка / Продажа / обмен автомобилей
Контакты: E-mail: ddautogruppou@bk.ru
Наш сайт: www.assortiauto.ee
Тел.+372 58384848.
Motor vehicle tax
Annual tax: 88 €
Registration fee: 523 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.