Citroën Jumpy
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 11.2015 · Estija | ||||||
| Mileage | 241 000 km | ||||||
| Body type | Minivan, 5 durys, 8 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 120 kW RH02 | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | VF7XDRHHAFZ001274 | ||||||
| Reg. nr. | 591BPP | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.08.2027 | ||||||
Seller: Martin
Maardu, Estija
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- Seat belt warning system: front
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Child lock
- Additional brake light
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Immobiliser
- Alarm system: with ultrasonic sensor
- Electronic Brakeforce Distribution
Komfortas
- 12V power outlet
- USB
- Parking heater (pre-heater)
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: heated
- Rearview mirror
- Cruise control
- Parking sensors: rear
- Adjustable steering column
- Steering wheel
- Foldable passenger seat backrest
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: adjustable
- Rear armrest: adjustable
- Power windows: front
- Tinted windows
- Sun visor mirrors
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Auxiliary cabin heater
- Rear window defroster
- Separate climate control for rear seats
Salonas
- Seat back pockets
- Cup holders: front
- Handbrake lever
- Dashboard
Multimedija
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: original
- Speakers
- CD player
- Bluetooth
Žibintai
- Fog lights
- Turn signals
- Automatic daytime running light activation
Padangos ir ratlankiai
- Spare wheel
- Summer tires
- Alloy wheels
Kitas
- Trailer hitch
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1997 cm³ |
| Power: | 120 kW |
| City fuel cons.: | 9 l/100 km |
| Highway: | 6.8 l/100 km |
| Average: | 7.6 l/100 km |
| CO₂ emission: | 199 g/km |
| Maximum speed: | 170 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Minivan |
| Sėdimos vietos: | 8 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 5143 mm |
| Width: | 1895 mm |
| Height: | 1980 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1997 kg |
| Technical max. mass: | 2810 kg |
| Load bearing capacity: | 813 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3122 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Exchange optionMotor vehicle tax
Annual tax: 136 €
Registration fee: 760 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.