Citroën Berlingo BlueHDi
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 11.2021 · Estija | ||||||
| Mileage | 92 370 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Van, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 1.5, 96 kW | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| Warranty | 01.11.2026 | ||||||
| VIN | VR7ECYHZ2MJ869766 | ||||||
| Reg. nr. | 840NJH | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.11.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- ABS brakes
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
Komfortas
- 12V power outlet
- Climate control: automatic climate control
- Cruise control
- Parking camera
- Parking sensors: rear
- Virtual cockpit
- Adjustable steering column
- Steering wheel: multifunctional
- Height-adjustable seats
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: with storage compartment
- Roof rails
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Salonas
- Floor mats: textile
- Cup holders: front
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Textile upholstery
Multimedija
- Display: front
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: original
- Speakers
Žibintai
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
Padangos ir ratlankiai
- Summer tires
Kitas
- Trailer hitch
- Cargo securing hooks
- Trip computer
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1499 cm³ |
| Power: | 96 kW |
| CO₂ emission: | 138 g/km |
| Maximum speed: | 187 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Mėlynas |
| Body type: | Van |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4403 mm |
| Width: | 1848 mm |
| Height: | 1880 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1619 kg |
| Technical max. mass: | 2130 kg |
| Load bearing capacity: | 511 kg |
| Weight of road train: | 3630 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2785 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
6 Kuud tasuta kasko
6 Kuud tasuta kaskoAvariilisuse info:
Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 165 €
Registration fee: 741 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Citroën Berlingo
2021, 87 000 km
14 900 €
171 €/month
Citroën Berlingo
2022, 136 000 km
16 000 €
171 €/month
Citroën Berlingo
2022, 47 500 km
24 000 €
273 €/month
Toyota Proace City
2022, 119 166 km
13 495 €
145 €/month
Opel Crossland
2022, 95 000 km
13 500 €
154 €/month
Peugeot Rifter
2020, 121 200 km
13 790 €
148 €/month