BMW 320
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 01.2020 · Čekija | ||||||
| Mileage | 104 000 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Wagon, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 140 kW B47D20B | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | WBA6L71040FJ24839 | ||||||
| Reg. nr. | 700HZJ | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.01.2028 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering: speed-sensitive
- Airbags
- Seat belt pretensioners
- Seat belt warning system: front, rear
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Rear seat reminder system
- Child lock
- Additional brake light
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Automatic braking system
- Automatic hazard lights
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Lane Change Assist
- Front Cross Traffic Alert
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Driver Drowsiness Detection System
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Brakes
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- Panoramic roof: openable, with roller blind, with power-operated roller blind
- Noise-reducing glass: front, on the sides
- Cooled glovebox: front
- 12V power outlet
- USB: usb-c
- Keyless entry and locking: from the app
- Keyless start
- Tailgate with electric opening and closing: with foot gesture, with remote
- Parking heater (pre-heater): engine, cabin, app-controlled, with remote
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, with memory, auto-dimming, folding
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control: adaptive
- Parking camera: rear
- Parking sensors: front, rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Virtual cockpit
- Wireless phone charging
- Adjustable steering column: height, depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated, sport steering wheel
- Electrically adjustable seats: front
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Comfort seats: front
- Sport seats: front
- Front armrest: adjustable, with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Door interior lighting: selectable color
- Reading lights: selectable color
- Start-stop system
- Roof rails: original
- Outside temperature display
- Ski bag
- Puddle lights
- Rain sensor
- Customizable ambient lighting
- Central locking: with remote
- Automatic heated windshield washers
- Rear window defroster
- Separate climate control for rear seats
- Winter package
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Seat back pockets
- Floor mats: textile
- Cup holders: front, rear
- Dashboard: leather-wrapped
- Center console: leather-wrapped
- Nahkpolster: brown
- Lighting package
Multimedija
- Display: front, touchscreen
- Apple CarPlay: wireless
- Android Auto: wireless
- Navigation system: with map, over-the-air updateable
- Hands-free system
- DAB radio
- Trip computer
- Stereo: original
- Amplifier
- Speakers
- Voice control
- Bluetooth
Žibintai
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Turn signals: led
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight leveling system: automatic
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Tire repair kit
- Summer tires
- Alloy wheels
- Includes winter tires: studless winter tires
Kitas
- Trailer hitch: electric
- Cargo cover
- Passenger/cargo compartment partition net
- Cargo securing hooks
- Trip computer
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1995 cm³ |
| Power: | 140 kW |
| City fuel cons.: | 5.5 l/100 km |
| Highway: | 4.7 l/100 km |
| Average: | 5 l/100 km |
| CO₂ emission: | 152 g/km |
| Maximum speed: | 225 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Pilkas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4709 mm |
| Width: | 1827 mm |
| Height: | 1445 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1850 kg |
| Technical max. mass: | 2255 kg |
| Load bearing capacity: | 405 kg |
| Max braked trailer weight: | 1800 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2851 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Luxury line
Motor vehicle tax
Annual tax: 241 €
Registration fee: 774 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.