Škoda Octavia
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 03.2011 · Estija | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 1.2, 77 kW CBZ | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | TMBJM61Z5B2129240 | ||||||
| Reg. nr. | 773BDR | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.05.2027 | ||||||
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 1.2 l |
| Cubic capacity: | 1197 cm³ |
| Power: | 77 kW |
| City fuel cons.: | 7.1 l/100 km |
| Highway: | 4.9 l/100 km |
| Average: | 5.7 l/100 km |
| CO₂ emission: | 134 g/km |
| Maximum speed: | 191 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Spalva: | Mėlynas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4569 mm |
| Width: | 1769 mm |
| Height: | 1455 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1280 kg |
| Technical max. mass: | 1880 kg |
| Load bearing capacity: | 600 kg |
| Max braked trailer weight: | 1200 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 600 kg |
| Wheelbase: | 2575 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
SKODA OCTAVIA(машина куплена новой в Эстонии!Оригинальный пробег 100%.Регистрационный взнос уплачен!Смена владельца 55€!)
Пробег автомобиля: 382.000 км
Двигатель: 1.2 Бензин ( 77 кВт).
Коробка передач: Механическая
Год выпуска автомобиля: 2011 г.
Техосмотр 05/2027
Цена: 1999€.-
Инфо: 58384848
*При покупке автомобиля есть возможность прохождение тех.осмотра на год!
(Мы можем доставить машину в любой город Эстонии,Латвии и Литвы, а также в другие страны Европы!)
МЫ НАХОДИМСЯ ПО АДРЕСУ:Estonia,Narva,Paul Kerese 21 (Рядом c магазином:Automaailm и Kia motors).
Мы Работаем каждый день! (10.00-19.00).Просим заранее связаться с нами по телефону!тел:+372 58384848.
ВОЗМОЖНОСТЬ РАССРОЧКИ БЕЗ ПЕРВОГО ВЗНОСА.
Информация о рассрочке Primero Autolaen +372 6988444.
Покупка / Продажа / обмен автомобилей
Контакты: E-mail: ddautogruppou@bk.ru
Наш сайт: www.assortiauto.ee
Тел.+372 58384848.
Motor vehicle tax
Annual tax: 75 €
Registration fee: 278 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO autolaen