Peugeot 3008 GT-Line
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 05.2021 · Estija | ||||||
| Mileage | 106 699 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Wagon, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 1.5, 96 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | VF3MCYHZUMS070126 | ||||||
| Reg. nr. | 037FRV | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.05.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- Side curtain airbags
- ISOFIX child seat attachment: rear
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Automatic braking system
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Immobiliser
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- 12V power outlet
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control: adaptive
- Parking camera
- Parking sensors: front, rear
- Virtual cockpit
- Adjustable steering column: height
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated
- Height-adjustable seats
- Seat heaters
- Power windows
- Tinted windows
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
Salonas
- Seat back pockets
- Cup holders: front, rear
Multimedija
- Display: front
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Hands-free system
- Stereo: original
Žibintai
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
Padangos ir ratlankiai
- Summer tires
- Alloy wheels
Kitas
- Front and rear mud flaps
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1499 cm³ |
| Power: | 96 kW |
| City fuel cons.: | 4.7 l/100 km |
| Highway: | 4.3 l/100 km |
| Average: | 4.4 l/100 km |
| CO₂ emission: | 137 g/km |
Body and seats
| Spalva: | Pilkas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4447 mm |
| Width: | 1841 mm |
| Height: | 1623 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1533 kg |
| Technical max. mass: | 2000 kg |
| Load bearing capacity: | 467 kg |
| Weight of road train: | 3300 kg |
| Max braked trailer weight: | 1300 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2675 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Sõiduki hinnas ei sisaldu registreerimistasu.Motor vehicle tax
Annual tax: 110 €
Registration fee: 527 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Peugeot 3008
2022, 160 623 km
18 799 €
210 €/month
Peugeot 3008
2022, 122 920 km
18 999 €
204 €/month
Peugeot 3008
2021, 78 416 km
19 990 €
230 €/month
Peugeot 3008
2021, 62 694 km
20 600 €
222 €/month
Peugeot 5008
2022, 218 305 km
18 799 €
210 €/month
Peugeot 5008
2022, 84 000 km
22 099 €
237 €/month