Ford Mondeo
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 06.2011 · Estija | ||||||
| Mileage | 232 000 km | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 107 kW AOBC | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | WF0GXXGBBGBL14836 | ||||||
| Reg. nr. | 312BDG | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.04.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Airbags
- Traction Control System
- Alarm system
Komfortas
- Electrically heated windshield
- Climate control: automatic climate control
- Headlights with Follow Me Home function
- Seat heaters
- Foldable rear seat backrest
- Power windows: front, rear
- Rain sensor
Žibintai
- Automatic daytime running light activation
Padangos ir ratlankiai
- Summer tires
- Alloy wheels
- Includes winter tires: studded tires
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1999 cm³ |
| Power: | 107 kW |
| City fuel cons.: | 11.2 l/100 km |
| Highway: | 6 l/100 km |
| Average: | 7.9 l/100 km |
| CO₂ emission: | 184 g/km |
| Maximum speed: | 205 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Spalva: | Pilkas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4858 mm |
| Width: | 1886 mm |
| Height: | 1548 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1560 kg |
| Technical max. mass: | 2200 kg |
| Load bearing capacity: | 640 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 710 kg |
| Wheelbase: | 2850 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Lihtne ja vastupidav auto
Auto on tehniliselt ja visuaalselt heas korras. Paar pisemat roostetäppi. Eesti ajalooga, järgmine ülevaatus 04.2027
Motor vehicle tax
Annual tax: 130 €
Registration fee: 624 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO autolaen