Jaguar V12 SOVEREIGN
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 1986 · Lietuva | ||||||
| Mileage | 182 900 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Sedan, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 5.3, 194 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Galiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | SAJJDALW4CC455443 | ||||||
| Reg. nr. | 389BTD | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.07.2025 | ||||||
Seller: Рашид
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- ABS brakes
Komfortas
- Exterior mirrors
- Rearview mirror
- Cruise control
- Adjustable steering column
- Height-adjustable seats
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Central locking
- Rear window defroster
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Cup holders
- Nahkpolster: white
Multimedija
- Subwoofer
- CD player
Padangos ir ratlankiai
- Spare wheel: full-size
- Winter tires: studless winter tires
- Alloy wheels
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 5.3 l |
| Cubic capacity: | 5343 cm³ |
| Power: | 194 kW |
Body and seats
| Spalva: | Raudonas |
| Body type: | Sedan |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4959 mm |
| Width: | 1770 mm |
| Height: | 1377 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1885 kg |
| Technical max. mass: | 2350 kg |
| Load bearing capacity: | 465 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 681 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.