Toyota RAV4
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 03.2015 | ||||||
| Mileage | 224 000 km | ||||||
| Body type | Minivan, 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 111 kW | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Pilnpiedziņa | ||||||
| Tehnoülevaatus | 08.2026 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Drošības spilveni
- Sānu aizkaru drošības spilveni
- Drošības jostas atgādinājums
- ISOFIX bērnu sēdeklīša stiprinājums
- Bērnu slēdzene
- Papildu bremžu lukturis
- ABS bremzes
- Vilces kontrole
- Signalizācijas sistēma
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Power: | 111 kW |
| City fuel cons.: | 9.2 l/100 km |
| Highway: | 6 l/100 km |
| Average: | 7.2 l/100 km |
| Maximum speed: | 185 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Melns |
| Body type: | Minivan |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4570 mm |
| Width: | 1845 mm |
| Height: | 1705 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1595 kg |
| Technical max. mass: | 2110 kg |
| Load bearing capacity: | 515 kg |
| Weight of road train: | 3610 kg |
| Wheelbase: | 2660 mm |
Papildu informācija
Müüa Toyota Rav4 2015a. 2.0 111kw
2015a.Rav4, 2,0. 111kw,läbisõit224000km.REGISTREERIMISTASU MAKSTUD!!
Motor vehicle tax
Annual tax: 200 €
Registration fee: 611 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.