Audi A6
| Stāvoklis | Lietots |
| Pirmā reģ. | 04.2015 · Vācija |
| Komplektācija | Avant Quattro S-Line Facelift |
| Body type | Wagon, 5 durvis, 5 sēdvietas |
| Degviela | Dīzelis |
| Dzinējs | 3.0, 200 kW TDI |
| Transmisija | Automātiskā |
| Piedziņa | Pilnpiedziņa |
| Tehnoülevaatus | 30.04.2026 |
Sludinājums ir arhivēts
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 3.0 l |
| Cubic capacity: | 2967 cm³ |
| Power: | 200 kW |
| City fuel cons.: | 6 l/100 km |
| Highway: | 4.8 l/100 km |
| Average: | 5.3 l/100 km |
| CO₂ emission: | 138 g/km |
| Maximum speed: | 250 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Zils |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4943 mm |
| Width: | 1874 mm |
| Height: | 1492 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1910 kg |
| Technical max. mass: | 2465 kg |
| Load bearing capacity: | 555 kg |
| Weight of road train: | 4545 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2921 mm |
| Number of axles: | 2 |