Volkswagen Transporter
| Stāvoklis | Lietots |
| Pirmā reģ. | 01.2021 · Igaunija |
| Body type | Minivan, 4/5 ust, 4 durvis, 9 sēdvietas |
| Degviela | Dīzelis |
| Dzinējs | 2.0, 110 kW |
| Transmisija | Automātiskā |
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa |
| Tehnoülevaatus | 31.01.2027 |
Sludinājums ir arhivēts
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1968 cm³ |
| Power: | 110 kW |
| CO₂ emission: | 201 g/km |
Body and seats
| Krāsa: | Sarkans |
| Body type: | Minivan |
| Sēdvietas: | 9 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 5304 mm |
| Width: | 1904 mm |
| Height: | 1970 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2235 kg |
| Technical max. mass: | 3000 kg |
| Load bearing capacity: | 765 kg |
| Weight of road train: | 5300 kg |
| Max braked trailer weight: | 2500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3400 mm |
| Number of axles: | 2 |