Audi A6 Allroad
| Stāvoklis | Lietots |
| Pirmā reģ. | 10.2009 · Beļģija |
| Body type | Wagon, 5 durvis, 5 sēdvietas |
| Degviela | Dīzelis |
| Dzinējs | 2.7, 120 kW |
| Transmisija | Automātiskā |
| Piedziņa | Pilnpiedziņa |
| Tehnoülevaatus | 31.05.2026 |
Sludinājums ir arhivēts
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.7 l |
| Cubic capacity: | 2698 cm³ |
| Power: | 120 kW |
| CO₂ emission: | 199 g/km |
Body and seats
| Krāsa: | Pelēks |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4980 mm |
| Width: | 1862 mm |
| Height: | 1526 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1945 kg |
| Technical max. mass: | 2500 kg |
| Load bearing capacity: | 555 kg |
| Weight of road train: | 4400 kg |
| Max braked trailer weight: | 1900 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2846 mm |
| Number of axles: | 2 |