Honda Civic
| Stāvoklis | Lietots |
| Pirmā reģ. | 03.2014 · Igaunija |
| Komplektācija | Lifestyle |
| Body type | Wagon, Wagon, 5 durvis, 5 sēdvietas |
| Degviela | Benzīns |
| Dzinējs | 1.8, 104 kW |
| Transmisija | Automātiskā |
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa |
| Tehnoülevaatus | 31.03.2026 |
Sludinājums ir arhivēts
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.8 l |
| Cubic capacity: | 1798 cm³ |
| Power: | 104 kW |
| City fuel cons.: | 8.9 l/100 km |
| Highway: | 5.3 l/100 km |
| Average: | 6.6 l/100 km |
| CO₂ emission: | 155 g/km |
| Maximum speed: | 205 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Brūns |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4525 mm |
| Width: | 1770 mm |
| Height: | 1465 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1355 kg |
| Technical max. mass: | 1830 kg |
| Load bearing capacity: | 475 kg |
| Weight of road train: | 2830 kg |
| Max braked trailer weight: | 1000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 500 kg |
| Wheelbase: | 2595 mm |
| Number of axles: | 2 |