Škoda Octavia
| Stāvoklis | Lietots |
| Pirmā reģ. | 04.2014 · Igaunija |
| Body type | Wagon, 5 durvis, 5 sēdvietas |
| Degviela | Benzīns |
| Dzinējs | 1.4, 103 kW CHP |
| Transmisija | Manuālā |
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa |
| Tehnoülevaatus | 31.08.2026 |
Sludinājums ir arhivēts
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.4 l |
| Cubic capacity: | 1395 cm³ |
| Power: | 103 kW |
| City fuel cons.: | 6.5 l/100 km |
| Highway: | 4.6 l/100 km |
| Average: | 5.3 l/100 km |
| CO₂ emission: | 121 g/km |
| Maximum speed: | 212 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Melns |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4659 mm |
| Width: | 1814 mm |
| Height: | 1465 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1277 kg |
| Technical max. mass: | 1847 kg |
| Load bearing capacity: | 570 kg |
| Weight of road train: | 3347 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 630 kg |
| Wheelbase: | 2668 mm |
| Number of axles: | 2 |