Volvo V40 Cross Country CROSS THORS INTELLI SAFE
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 08.2018 · Luksemburga | ||||||
| Mileage | 106 000 km | ||||||
| Body type | Hatchback, Hatchback, 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 2.0, 88 kW | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | YV1MZ74L0J2157681 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- ISOFIX bērnu sēdeklīša stiprinājums
- Transportlīdzekļa stabilitātes kontrole
- Vilces kontrole
- Bremzēšanas spēka monitors
- Sadursmes novēršanas bremzēšanas sistēma
Komforts
- Elektriski apsildāms vējstikls
- Ārējie spoguļi: elektrisks
- Kruīza kontrole
- Parkošanās kamera
- Parkošanās sensori
- Sēdekļu sildītāji: priekšpuse
- Lietus sensors
- Pielāgojams noskaņas apgaismojums
Salons
- Ādas apdare: melns
- Pusādas apdare
Multimēdija
- Ekrāns
- Navigācijas ierīce
- Brīvroku sistēma
- Stereo
Lukturi
- Tuvās gaismas: led
Cits
- FACELIFT "MUDELIAASTA 2018"
- D2 88kW
- MOMENTUM VARUSTUSTASE
- INTELLISAFE
- BUSINESS PACK
- WINTER PACK
- PARKIMISANDURID + KAAMERA
- HIGH PERFORMANCE SOUND SYSTEM
- FULL THOR's LED ESITULED
- VIHMASENSOR
- INTELLISAFE
- PÜSIKIIRUSHOIDJA
- PARKIMISKAAMERA
- CITY SAFETY
- WINTER PACK
- 2X ISTMESOOJENDUSED
- ELEKTRILINE ESIKLAASI SOOJENDUS
- SENSUS NAVIGATSIOONISÜSTEEM
- GARANTII 1 AASTA* (tingimused www.euest.ee/garantii)
- VOLVO SPETSIALIST - WWW.EUEST.EE
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1969 cm³ |
| Power: | 88 kW |
| CO₂ emission: | 104 g/km |
Body and seats
| Krāsa: | Sarkans |
| Body type: | Hatchback |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4370 mm |
| Width: | 1802 mm |
| Height: | 1458 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1463 kg |
| Technical max. mass: | 1995 kg |
| Load bearing capacity: | 532 kg |
| Weight of road train: | 3495 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 700 kg |
| Wheelbase: | 2646 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
LÄBISÕIDUPIIRANGUTA GARANTII 1 AASTA* (tingimused leiad www.euest.ee/garantii)VOLVO SPETSIALIST juba 15a - WWW.EUEST.EE
Hinnale lisandub MNT registeerimistasu ja riigilõiv 195€ Avariilisuse info:
Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 70 €
Registration fee: 392 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Nissan Qashqai
2019, 126 000 km
14 690 €
167 €/month
Peugeot 5008
2018, 122 000 km
15 000 €
172 €/month
Kia XCeed
2019, 134 000 km
15 000 €
171 €/month
Nissan Qashqai
2020, 158 418 km
15 099 €
169 €/month
Peugeot 3008
2018, 127 869 km
15 900 €
182 €/month
Škoda Octavia
2020, 131 643 km
15 900 €
183 €/month