Volkswagen ID.4
| Stāvoklis | Lietots |
| Pirmā reģ. | 10.2023 · Igaunija |
| Body type | Wagon, 4/5 ust, 5 durvis, 5 sēdvietas |
| Degviela | Elektra |
| Dzinējs | 70 kW |
| Transmisija | Automātiskā |
| Piedziņa | Aizmugurējā piedziņa |
| Tehnoülevaatus | 31.10.2027 |
Sludinājums ir arhivēts
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Elektra |
| Power: | 70 kW |
Body and seats
| Krāsa: | Pelēks |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4584 mm |
| Width: | 1852 mm |
| Height: | 1616 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2193 kg |
| Technical max. mass: | 2660 kg |
| Load bearing capacity: | 467 kg |
| Weight of road train: | 3660 kg |
| Max braked trailer weight: | 1000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2771 mm |
| Number of axles: | 2 |