Kia pro cee'd / ProCeed
| Stāvoklis | Lietots |
| Pirmā reģ. | 04.2021 · Igaunija |
| Komplektācija | GT TX |
| Body type | Hatchback, 5 durvis, 5 sēdvietas |
| Degviela | Benzīns |
| Dzinējs | 1.6, 150 kW G4FJ |
| Transmisija | Automātiskā |
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa |
| Warranty | 04.2027 |
| Tehnoülevaatus | 30.04.2027 |
Sludinājums ir arhivēts
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1591 cm³ |
| Power: | 150 kW |
| CO₂ emission: | 153 g/km |
| Maximum speed: | 225 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Oranžs |
| Body type: | Hatchback |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4605 mm |
| Width: | 1800 mm |
| Height: | 1422 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1540 kg |
| Technical max. mass: | 1900 kg |
| Load bearing capacity: | 360 kg |
| Weight of road train: | 3310 kg |
| Max braked trailer weight: | 1410 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 600 kg |
| Wheelbase: | 2650 mm |
| Number of axles: | 2 |