Škoda Octavia
| Stāvoklis | Lietots |
| Pirmā reģ. | 01.2021 · Igaunija |
| Komplektācija | Combi Ambition 1,5 TSI CNG G-TEC |
| Body type | Wagon, Wagon, 5 durvis, 5 sēdvietas |
| Degviela | CNG |
| Dzinējs | 1.5, 96 kW |
| Transmisija | Automātiskā |
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa |
| Tehnoülevaatus | 31.01.2027 |
Sludinājums ir arhivēts
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | CNG |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1498 cm³ |
| Power: | 96 kW |
| City fuel cons.: | 7 l/100 km |
| Highway: | 4.6 l/100 km |
| Average: | 5.3 l/100 km |
| CO₂ emission: | 106 g/km |
| Maximum speed: | 212 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Melns |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4689 mm |
| Width: | 1829 mm |
| Height: | 1489 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1465 kg |
| Technical max. mass: | 1891 kg |
| Load bearing capacity: | 426 kg |
| Weight of road train: | 3291 kg |
| Max braked trailer weight: | 1400 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 710 kg |
| Wheelbase: | 2672 mm |
| Number of axles: | 2 |