Škoda Kodiaq
| Stāvoklis | Lietots |
| Pirmā reģ. | 07.2023 · Igaunija |
| Komplektācija | Elegance FL DSG 4x4 |
| Body type | Wagon, 5 durvis, 7 sēdvietas |
| Degviela | Benzīns |
| Dzinējs | 2.0, 140 kW |
| Transmisija | Automātiskā |
| Piedziņa | Pilnpiedziņa |
| Warranty | 24.07.2028/150000km |
| Tehnoülevaatus | 31.07.2027 |
Sludinājums ir arhivēts
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1984 cm³ |
| Power: | 140 kW |
| CO₂ emission: | 181 g/km |
| Maximum speed: | 214 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Pelēks |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 7 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4697 mm |
| Width: | 1882 mm |
| Height: | 1673 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1796 kg |
| Technical max. mass: | 2434 kg |
| Load bearing capacity: | 638 kg |
| Weight of road train: | 4434 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2787 mm |
| Number of axles: | 2 |