Volkswagen T-Roc
| Stāvoklis | Lietots |
| Pirmā reģ. | 02.2024 · Latvija |
| Body type | Wagon, 4/5 ust, 5 durvis, 5 sēdvietas |
| Degviela | Benzīns |
| Dzinējs | 1.5, 110 kW |
| Transmisija | Automātiskā |
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa |
| Tehnoülevaatus | 29.02.2028 |
Sludinājums ir arhivēts
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1498 cm³ |
| Power: | 110 kW |
| CO₂ emission: | 139 g/km |
Body and seats
| Krāsa: | Pelēks |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4244 mm |
| Width: | 1819 mm |
| Height: | 1559 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1405 kg |
| Technical max. mass: | 1850 kg |
| Load bearing capacity: | 445 kg |
| Weight of road train: | 3350 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 670 kg |
| Wheelbase: | 2590 mm |
| Number of axles: | 2 |