Škoda Octavia HB AMBITION
| Stāvoklis | Lietots |
| Pirmā reģ. | 06.2024 · Igaunija |
| Body type | Sedan, 5 durvis, 5 sēdvietas |
| Degviela | Hibrīds (benzīns/elektrība) |
| Dzinējs | 1.0, 81 kW |
| Transmisija | Automātiskā |
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa |
| Warranty | 05.06.2029 |
| Tehnoülevaatus | 30.06.2028 |
Sludinājums ir arhivēts
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Hibrīds (benzīns/elektrība) |
| Cubic capacity: | 1.0 l |
| Cubic capacity: | 999 cm³ |
| Power: | 81 kW |
| CO₂ emission: | 116 g/km |
| Maximum speed: | 202 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Melns |
| Body type: | Sedan |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4689 mm |
| Width: | 1829 mm |
| Height: | 1471 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1383 kg |
| Technical max. mass: | 1900 kg |
| Load bearing capacity: | 517 kg |
| Weight of road train: | 3200 kg |
| Max braked trailer weight: | 1300 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 670 kg |
| Wheelbase: | 2669 mm |
| Number of axles: | 2 |
Similar offers
Škoda Octavia
2023, 41 000 km
19 550 €
223 €/month
Škoda Octavia
2024, 40 880 km
20 500 €
219 €/month
Škoda Octavia
2024, 40 816 km
20 500 €
219 €/month
Škoda Octavia
2024, 39 876 km
20 700 €
222 €/month
Škoda Octavia
2024, 33 415 km
20 900 €
224 €/month
Škoda Octavia
2024, 34 841 km
20 900 €
224 €/month