MINI Cooper
| Stāvoklis | Lietots |
| Pirmā reģ. | 10.2017 · Igaunija |
| Body type | Wagon, Wagon, 5 durvis, 5 sēdvietas |
| Degviela | Benzīns |
| Dzinējs | 1.5, 100 kW |
| Transmisija | Automātiskā |
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa |
| Tehnoülevaatus | 30.06.2027 |
Sludinājums ir arhivēts
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1499 cm³ |
| Power: | 100 kW |
| City fuel cons.: | 6.1 l/100 km |
| Highway: | 4.2 l/100 km |
| Average: | 4.9 l/100 km |
| CO₂ emission: | 114 g/km |
| Maximum speed: | 207 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Zils |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 3982 mm |
| Width: | 1727 mm |
| Height: | 1425 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1320 kg |
| Technical max. mass: | 1700 kg |
| Load bearing capacity: | 380 kg |
| Weight of road train: | 1700 kg |
| Wheelbase: | 2567 mm |
| Number of axles: | 2 |
Similar offers
Toyota Yaris
2019, 62 067 km
12 990 €
148 €/month
Hyundai i30
2018, 124 535 km
13 000 €
148 €/month
Mazda CX-3
2015, 83 000 km
13 500 €
154 €/month
Renault Captur
2019, 60 000 km
13 500 €
154 €/month
Mazda CX-3
2016, 110 000 km
13 890 €
158 €/month
Renault Megane
2017, 78 866 km
13 990 €
160 €/month