Iveco Daily
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 04.2019 · Igaunija | ||||||
| Mileage | 175 700 km Servisa grāmatiņa |
||||||
| Komplektācija | 35S18HA8 V 16m3 Hi-Matic | ||||||
| Body type | Van, 4 durvis, 3 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 3.0, 132 kW | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Aizmugurējā piedziņa | ||||||
| VIN | ZCFC135D205291927 | ||||||
| Reg. nr. | 014MSL | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.04.2026 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Drošības spilveni
- Papildu bremžu lukturis
- ABS bremzes
- Automātiska apstāšanās funkcija
- Transportlīdzekļa stabilitātes kontrole
- Vilces kontrole
- Imobilizators
- Signalizācijas sistēma
- Bremzēšanas spēka monitors
Komforts
- 12 V kontaktligzda
- Gaisa kondicionēšana: klimata kontrole
- Kruīza kontrole
- Parkošanās sensori: aiz
- Regulējama stūres kolonna
- Stūre: daudzfunkcionāls, ādas pārklājums
- Augstumā regulējami sēdekļi
- Regulējams atzveltnes izliekums
- Komforta sēdekļi
- Priekšējais roku balsts
- Prožektori
- Centrālā atslēga: ar tālvadības pulti
Salons
- Kāju paklājiņi: gumija
- Atvilktnes zem priekšējiem sēdekļiem
- Krūzīšu turētāji: priekšpuse
- Tekstila apdare
Multimēdija
- Brīvroku sistēma
- Stereo: oriģināls, usb ports
- Skaļruņi
Lukturi
- Miglas lukturi
- Lukturu korektors
Cits
- Kravas nostiprināšanas āķi
- Brauciena skaitītājs
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 3.0 l |
| Cubic capacity: | 2998 cm³ |
| Power: | 132 kW |
| City fuel cons.: | 9.4 l/100 km |
| Highway: | 7.6 l/100 km |
| Average: | 8.3 l/100 km |
| CO₂ emission: | 218 g/km |
| Maximum speed: | 160 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Balts |
| Body type: | Van |
| Sēdvietas: | 3 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 7128 mm |
| Width: | 2010 mm |
| Height: | 2860 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Furgons |
Weights, trailer, wheelbase
| Kaubaruumi pikkus: | 4680 mm |
| Kaubaruumi laius: | 1740 mm |
| Kaubaruumi kõrgus: | 2100 mm |
| Kaubaruumi maht: | 18 m³ |
| Kerb mass: | 2605 kg |
| Technical max. mass: | 3500 kg |
| Load bearing capacity: | 895 kg |
| Weight of road train: | 7000 kg |
| Max braked trailer weight: | 3500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 4100 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 264 €
Registration fee: 1542 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.