Hyundai Terracan
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 05.2003 · Vācija | ||||||
| Mileage | 194 726 km | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 2.9, 110 kW J3 | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Pilnpiedziņa | ||||||
| VIN | KMHNM81XP3U097268 | ||||||
| Reg. nr. | 731BVR | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.01.2026 | ||||||
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.9 l |
| Cubic capacity: | 2902 cm³ |
| Power: | 110 kW |
Body and seats
| Krāsa: | Pelēks |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4710 mm |
| Width: | 1860 mm |
| Height: | 1840 mm |
| Vehicle category: | M1G |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2118 kg |
| Technical max. mass: | 2810 kg |
| Load bearing capacity: | 692 kg |
| Max braked trailer weight: | 2500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 700 kg |
| Wheelbase: | 2750 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 484 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO autolaen