Toyota Corolla Verso
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 01.2008 · Nīderlande | ||||||
| Mileage | 300 000 km | ||||||
| Body type | Minivan, 5 durvis, 7 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 2.2, 130 kW 8 | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | NMTEB16R90R121794 | ||||||
| Reg. nr. | 138MJR | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.08.2026 | ||||||
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.2 l |
| Cubic capacity: | 2231 cm³ |
| Power: | 130 kW |
| City fuel cons.: | 8.5 l/100 km |
| Highway: | 5.8 l/100 km |
| Average: | 6.8 l/100 km |
| CO₂ emission: | 178 g/km |
| Maximum speed: | 205 km/h |
| Emission standard: | Euro 4 |
Body and seats
| Krāsa: | Melns |
| Body type: | Minivan |
| Sēdvietas: | 7 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4360 mm |
| Width: | 1770 mm |
| Height: | 1625 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1610 kg |
| Technical max. mass: | 2165 kg |
| Load bearing capacity: | 555 kg |
| Max braked trailer weight: | 1300 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 450 kg |
| Wheelbase: | 2750 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
Не работают 2 форсункиMotor vehicle tax
Annual tax: 90 €
Registration fee: 396 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO autolaen