Fiat Ducato
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 03.2021 · Igaunija | ||||||
| Mileage | 88 675 km | ||||||
| Body type | Van, 3 durvis, 3 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 2.3, 103 kW | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | ZFA25000002S11575 | ||||||
| Reg. nr. | 509NLN | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.03.2026 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Drošības spilveni
- ABS bremzes
- Automātiska apstāšanās funkcija
- Transportlīdzekļa stabilitātes kontrole
- Vilces kontrole
- Imobilizators
- Bremzēšanas spēka monitors
Komforts
- 12 V kontaktligzda
- Gaisa kondicionēšana: klimata kontrole
- Ārējie spoguļi: elektrisks, ar apkuri
- Kruīza kontrole
- Parkošanās kamera
- Parkošanās sensori: aiz
- Regulējama stūres kolonna
- Stūre: daudzfunkcionāls
- Sēdekļu sildītāji
- Priekšējais roku balsts
- Elektriskie logu pacēlāji
- Centrālā atslēga: ar tālvadības pulti
Salons
- Kāju paklājiņi: gumija
- Krūzīšu turētāji
- Tekstila apdare
Multimēdija
- Brīvroku sistēma
- Automašīnas dators
- Stereo: oriģināls, mp3 atskaņotājs
- Skaļruņi
Lukturi
- Automātiskās dienas gaitas gaismas
Riepas un diski
- Skaistuma vairogi
- Ziemas riepas: riepas ar radzēm
- Iekļautas vasaras riepas
Cits
- Piekabes āķis
- Kravas nostiprināšanas āķi
- Priekšējie un aizmugurējie dubļu sargi
- Tugevdatud vedrustus
- Kõrvalistuja turvapadi (kahekohaline reisijaiste)
- 270´avanevad tagauksed
- Uconnect NAV raadio koos integreeritud navigatsiooni süsteemi ja 5´´ puutetundliku ekraaniga. CD mängija. Raadio juhtnupudega roolil ja käedvaba telefoni kasutus. AUX-In ja USB liides
- Karterikaitse
- Vineeritud kaubaruum + rattakoopad.
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.3 l |
| Cubic capacity: | 2287 cm³ |
| Power: | 103 kW |
| City fuel cons.: | 7.7 l/100 km |
| Highway: | 7.6 l/100 km |
| Average: | 7.6 l/100 km |
| CO₂ emission: | 242 g/km |
| Maximum speed: | 153 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Pelēks |
| Body type: | Van |
| Sēdvietas: | 3 gab |
| Durvis: | 3 gab |
| Length: | 5998 mm |
| Width: | 2050 mm |
| Height: | 2522 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Furgons |
Weights, trailer, wheelbase
| Kaubaruumi pikkus: | 3705 mm |
| Kaubaruumi laius: | 1870 mm |
| Kaubaruumi kõrgus: | 1932 mm |
| Kaubaruumi maht: | 13 m³ |
| Kerb mass: | 2269 kg |
| Technical max. mass: | 3500 kg |
| Load bearing capacity: | 1231 kg |
| Weight of road train: | 6000 kg |
| Max braked trailer weight: | 2500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 4035 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 164 €
Registration fee: 1043 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.