Audi A4
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 07.2015 · Vācija | ||||||
| Mileage | 205 951 km | ||||||
| Komplektācija | Avant S-line | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 2.0, 110 kW | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| Warranty | jah | ||||||
| VIN | WAUZZZ8K8FA160263 | ||||||
| Reg. nr. | 957MRS | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.07.2027 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Drošības spilveni: iespēja izslēgt pasažiera drošības spilvenu
- ISOFIX bērnu sēdeklīša stiprinājums
- ABS bremzes
- Vilces kontrole
- Imobilizators
Komforts
- Elektriski atveramas/aizveramas bagāžas nodalījuma durvis
- Gaisa kondicionēšana
- Ārējie spoguļi: ar apkuri
- Kruīza kontrole
- Regulējama stūres kolonna
- Stūre: daudzfunkcionāls, sporta stūre
- Sēdekļu sildītāji
- Nolokāma aizmugurējā sēdekļa atzveltne
- Sporta sēdekļi
- Priekšējais roku balsts
- Elektriskie logu pacēlāji
- Tonēti stikli
- Spoguļi saules aizsargos
- Rullo žalūzijas uz durvīm
- Āra temperatūras displejs
- Aizmugurējā loga apsilde
Salons
- Ādas apdare
Multimēdija
- Navigācijas ierīce
- Automašīnas dators
- Stereo
Lukturi
- Dienas gaitas lukturi: led
Riepas un diski
- Riepu spiediena kontroles sistēma
- Vieglmetāla diski
Cits
- Registreeritud Eestis kasutatuna päritoluriik Saksamaa
- Sõiduk on osalenud kindlustusjuhtumites.
- kergmetallveljed (19")
- turvapatjade arv (8)
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1968 cm³ |
| Power: | 110 kW |
| CO₂ emission: | 135 g/km |
Body and seats
| Krāsa: | Balts |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4699 mm |
| Width: | 1826 mm |
| Height: | 1415 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1773 kg |
| Technical max. mass: | 2200 kg |
| Load bearing capacity: | 427 kg |
| Weight of road train: | 3970 kg |
| Max braked trailer weight: | 1700 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2817 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 165 €
Registration fee: 527 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.