Ford Focus
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 01.2007 · Igaunija | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 1.6, 74 kW HWDA | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | WF0WXXGCDW6B24001 | ||||||
| Reg. nr. | 963AYE | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.01.2027 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- ABS bremzes
Komforts
- 12 V kontaktligzda
- Gaisa kondicionēšana: gaisa kondicionēšana
- Ārējie spoguļi
- Gaisa jonizators
- Aizmugurējā loga apsilde
Salons
- Kabatas priekšējo sēdekļu atzveltnēs
- Kāju paklājiņi: gumija
- Bagāžnieka paklājiņš: tekstils
- Krūzīšu turētāji: priekšpuse, sānos
- Rokas bremzes svira
- Virsraksts: spilgts
Multimēdija
- Stereo: oriģināls
- Skaļruņi
- CD atskaņotājs
Lukturi
- Dienas gaitas lukturi
- Miglas lukturi
- Virzienrādītāji
- Aizmugurējie lukturi
- Lukturu korektors
Cits
- Jumta rāmis
- Bagāžas pārsegs
- Priekšējie un aizmugurējie dubļu sargi
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1596 cm³ |
| Power: | 74 kW |
| City fuel cons.: | 8.7 l/100 km |
| Highway: | 5.5 l/100 km |
| Average: | 6.7 l/100 km |
| CO₂ emission: | 159 g/km |
| Maximum speed: | 180 km/h |
| Emission standard: | Euro 4 |
Body and seats
| Krāsa: | Sarkans |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4593 mm |
| Width: | 1840 mm |
| Height: | 1501 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1277 kg |
| Technical max. mass: | 1820 kg |
| Load bearing capacity: | 543 kg |
| Max braked trailer weight: | 1200 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 635 kg |
| Wheelbase: | 2640 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
Ilusti hoitud kõigile sobiv Ford
Kurva südamega pean panema müüki enda armsa 2007 Ford Focuse. Hiljuti on vahetatud hammasrihm, õli vahetus ning ka uus aku lisatud.Küsimuste korral kirjutada, hind ei ole kivist.
Exchange option
Motor vehicle tax
Annual tax: 75 €
Registration fee: 281 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO autolaen