Audi A4 Advanced
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 03.2022 · Vācija | ||||||
| Body type | Wagon, 4 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Hibrīds (dīzelis/elektrība) | ||||||
| Dzinējs | 2.0, 120 kW DTN | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| Reg. nr. | 234LBW | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.03.2027 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs: ātruma jutīgs
- Drošības spilveni
- Sānu aizkaru drošības spilveni
- ISOFIX bērnu sēdeklīša stiprinājums: aiz
- Bērnu slēdzene
- Papildu bremžu lukturis
- ABS bremzes
- Avārijas bremzēšanas signāli
- Automātiska apstāšanās funkcija
- Automātiskā bremzēšanas sistēma
- Transportlīdzekļa stabilitātes kontrole
- Joslas noturēšanas palīgsistēma
- Vilces kontrole
- Ceļa zīmju atpazīšana un attēlošana
- Ārkārtas izsaukumu sistēma eCall
- Elektroniskā stāvbremze
- Imobilizators
- Bremzēšanas spēka monitors
- Sadursmes novēršanas bremzēšanas sistēma
Riepas un diski
- Riepu spiediena kontroles sistēma
- Vasaras riepas
- Vieglmetāla diski
- Iekļautas ziemas riepas: riepas ar radzēm
- Iekļauti vieglmetāla diski
Cits
- Registreerimistasu makstud. Auto ei ole liisingus (ehk kohene ümberkirjutamise võimalus).
- Müüa väga heas korras auto nii seest kui väljast. Värske oe esiklaas. Eelnevalt ühe omaniku auto, esinduse ajalugu otsast lõpuni. Väga ökonoomne mootor. Kahed võtmed. Kaasa väga korralikud talverehvid eraldi valuvelgedel.
- Kruiiskontroll töötab väga sujuvalt seismajäämise ja kohalt võtmise funktsiooniga (lisaks ummikus ja kiirusel üle 70kmh hoiab ka rida).
- Auto on igapäevaselt kasutuses.
- Kokkuleppel võimalik üle eesti autot näha.
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Hibrīds (dīzelis/elektrība) |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1968 cm³ |
| Power: | 120 kW |
| Average: | 4.9 l/100 km |
| CO₂ emission: | 135 g/km |
| Acceleration 0-100 km/h: | 8.2 s |
| Maximum speed: | 223 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Balts |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 4766 mm |
| Width: | 1847 mm |
| Height: | 1446 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1684 kg |
| Technical max. mass: | 2165 kg |
| Load bearing capacity: | 481 kg |
| Max braked trailer weight: | 1700 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2826 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 170 €
Registration fee: 763 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.