Ford Mondeo
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 05.2008 · Vācija | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 2.2, 129 kW Q4BA | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | WF0GXXGBBG8G16894 | ||||||
| Reg. nr. | 409BXV | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.01.2026 | ||||||
Seller: Ando
Aprīkojums
Komforts
- Atdzesēta cimdu kaste
- 12 V kontaktligzda
- Kruīza kontrole
- Sēdekļu sildītāji
- Priekšējais roku balsts
- Aizmugurējais roku balsts
- Elektriskie logu pacēlāji
- Tonēti stikli
- Centrālā atslēga
Salons
- Pusādas apdare
Riepas un diski
- Vasaras riepas
- Vieglmetāla diski
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.2 l |
| Cubic capacity: | 2179 cm³ |
| Power: | 129 kW |
| City fuel cons.: | 8.4 l/100 km |
| Highway: | 4.9 l/100 km |
| Average: | 6.2 l/100 km |
| CO₂ emission: | 165 g/km |
| Maximum speed: | 218 km/h |
| Emission standard: | Euro 4 |
Body and seats
| Krāsa: | Pelēks |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4830 mm |
| Width: | 1886 mm |
| Height: | 1466 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1615 kg |
| Technical max. mass: | 2320 kg |
| Load bearing capacity: | 705 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2850 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
Sõiduk pole uus, kuid rahuldavas korras. Odavate ülalpidamiskuludega, ökonoomne ja mugav. Nüüd seisab, kuna ei leia kasutust, ülevaatused alati kenasti läbinud.Vahetuseks võib pakkuda nt haagissuvilat või miskit klassikalist mootorrattast, murutraktorit vms.
Nalja pakkumisi paluks mitte teha.
Exchange option
Motor vehicle tax
Annual tax: 90 €
Registration fee: 394 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO autolaen