Škoda Roomster
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 10.2014 · Igaunija | ||||||
| Mileage | 65 000 km | ||||||
| Body type | Minivan, 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 1.2, 63 kW CBZ | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | TMBNM25J7F5016361 | ||||||
| Reg. nr. | 219TLC | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.11.2026 | ||||||
Aprīkojums
Riepas un diski
- Skaistuma vairogi: oriģināls
- Ziemas riepas: riepas ar radzēm
- Iekļautas vasaras riepas
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.2 l |
| Cubic capacity: | 1197 cm³ |
| Power: | 63 kW |
| City fuel cons.: | 7.1 l/100 km |
| Highway: | 4.9 l/100 km |
| Average: | 5.7 l/100 km |
| CO₂ emission: | 134 g/km |
| Maximum speed: | 172 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Krāsa: | Brūns |
| Body type: | Minivan |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4214 mm |
| Width: | 1684 mm |
| Height: | 1607 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1221 kg |
| Technical max. mass: | 1676 kg |
| Load bearing capacity: | 455 kg |
| Max braked trailer weight: | 1000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 610 kg |
| Wheelbase: | 2608 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
Üks omanik. Vähe sõitnud masin!
Asub Valgas.
Motor vehicle tax
Annual tax: 111 €
Registration fee: 393 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.