Mercedes-Benz Vito
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 04.2016 · Vācija | ||||||
| Mileage | 168 000 km | ||||||
| Body type | Van, 4 durvis, 6 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 1.6, 84 kW R9M502 | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | WDF44770313124129 | ||||||
| Reg. nr. | 921DBV | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.04.2026 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Drošības spilveni
- Drošības jostas atgādinājums
- Papildu bremžu lukturis
- ABS bremzes
- Transportlīdzekļa stabilitātes kontrole
- Bremzes
- Signalizācijas sistēma
- Bremzēšanas spēka monitors
Komforts
- 12 V kontaktligzda
- USB
- Gaisa kondicionēšana: gaisa kondicionēšana
- Ārējie spoguļi
- Kruīza kontrole
- Regulējama stūres kolonna
- Stūre: ādas pārklājums
- Elektriskie logu pacēlāji
- Āra temperatūras displejs
Salons
- Kāju paklājiņi
- Tekstila apdare
Multimēdija
- Ekrāns: skārienjutīgs
- Apple CarPlay: bezvadu
- Android Auto: bezvadu
- Navigācijas ierīce
- Brīvroku sistēma
- Stereo
- Skaļruņi
- Bluetooth
Lukturi
- Dienas gaitas lukturi
- Automātiskās dienas gaitas gaismas
- Lukturu korektors
Riepas un diski
- Rezerves ritenis
- Vasaras riepas
- Vieglmetāla diski
- Iekļautas ziemas riepas: riepas ar radzēm
Cits
- Piekabes āķis
- Priekšējie un aizmugurējie dubļu sargi
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1598 cm³ |
| Power: | 84 kW |
| CO₂ emission: | 169 g/km |
| Maximum speed: | 169 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Krāsa: | Balts |
| Body type: | Van |
| Sēdvietas: | 6 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 5140 mm |
| Width: | 1928 mm |
| Height: | 1910 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Furgons |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2075 kg |
| Technical max. mass: | 2800 kg |
| Load bearing capacity: | 725 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3200 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
Heas korras, sõidab ilusti. Värske hooldus. 6 kohaline, vaheseina pole.Motor vehicle tax
Annual tax: 78 €
Registration fee: 493 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.