Mercedes-Benz E 200
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 11.2003 · Somija | ||||||
| Body type | Sedan, 4 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 2.1, 90 kW 646951 | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Aizmugurējā piedziņa | ||||||
| VIN | WDB2110041A431902 | ||||||
| Reg. nr. | 804CRT | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.03.2027 | ||||||
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.1 l |
| Cubic capacity: | 2148 cm³ |
| Power: | 90 kW |
| CO₂ emission: | 167 g/km |
| Maximum speed: | 203 km/h |
| Emission standard: | Euro 3 |
Body and seats
| Krāsa: | Melns |
| Body type: | Sedan |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 4850 mm |
| Width: | 1822 mm |
| Height: | 1470 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1600 kg |
| Technical max. mass: | 2135 kg |
| Load bearing capacity: | 535 kg |
| Max braked trailer weight: | 1900 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2854 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
MERCEDES-BENZ E 200 CDI(РЕГИСТРАЦИОННЫЙ СБОР УПЛАЧЕН!СМЕНА ВЛАДЕЛЬЦА 55€!).
Пробег автомобиля: 715.000 км
Двигатель: 2.1 Дизель ( 90 кВт).
Коробка передач: Механическая
Год выпуска автомобиля: 2003 г.
Техосмотр 03/2027
Цена: 1499€.-
Инфо: 58384848
*При покупке автомобиля есть возможность прохождение тех.осмотра на год!
(Мы можем доставить машину в любой город Эстонии,Латвии и Литвы, а также в другие страны Европы!)
МЫ НАХОДИМСЯ ПО АДРЕСУ:Estonia,Narva,Paul Kerese 21 (Рядом c магазином:Automaailm и Kia motors).
Мы Работаем каждый день! (10.00-19.00).Просим заранее связаться с нами по телефону!тел:+372 58384848.
ВОЗМОЖНОСТЬ РАССРОЧКИ БЕЗ ПЕРВОГО ВЗНОСА.
Информация о рассрочке Primero Autolaen +372 6988444.
Покупка / Продажа / обмен автомобилей
Контакты: E-mail: ddautogruppou@bk.ru
Наш сайт: www.assortiauto.ee
Тел.+372 58384848.
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 289 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO autolaen
Similar offers
BMW 525
2004, 244 000 km
1490 €
43 €/month
Mercedes-Benz Vito
2005, 335 000 km
1499 €
43 €/month
Mercedes-Benz E 220
2007, 336 000 km
2599 €
74 €/month
Mercedes-Benz E 220
2007, 298 000 km
2699 €
77 €/month
Mercedes-Benz E 220
2004
2990 €
86 €/month
Mercedes-Benz E 220
2003, 230 000 km
4444 €
55 €/month