Audi A6
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 03.2016 · Lielbritānija | ||||||
| Mileage | 208 000 km Servisa grāmatiņa |
||||||
| Body type | Wagon, 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 2.0, 140 kW CNHA | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | WAUZZZ4G7GN153669 | ||||||
| Reg. nr. | 832MYY | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.06.2028 | ||||||
Aprīkojums
Lukturi
- Pagriezienu gaismas
- Automātiskās dienas gaitas gaismas
- Tālās gaismas palīgsistēma
Riepas un diski
- Vasaras riepas
- Vieglmetāla diski
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1968 cm³ |
| Power: | 140 kW |
| City fuel cons.: | 5.1 l/100 km |
| Highway: | 4.3 l/100 km |
| Average: | 4.6 l/100 km |
| CO₂ emission: | 121 g/km |
| Maximum speed: | 226 km/h |
| Emission standard: | Euro 6 |
Body and seats
| Krāsa: | Balts |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4943 mm |
| Width: | 1874 mm |
| Height: | 1421 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1800 kg |
| Technical max. mass: | 2355 kg |
| Load bearing capacity: | 555 kg |
| Max braked trailer weight: | 1800 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2921 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
2016 Audi A6 2.0 S Line 140kw
Parempoolse rooliga A6 C72 võtit, 16" Michelin suverehvid
Värske ülevaatus Juuni 2028
Reg tasu maksab ostja
Hinda ei tingi, vahetust ei soovi
Motor vehicle tax
Annual tax: 186 €
Registration fee: 500 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.