Toyota Proace Long Double Side Door Shuttle
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 03.2022 · Igaunija | ||||||
| Mileage | 154 543 km | ||||||
| Body type | Van, Panelvan, 4 durvis, 9 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 2.0, 106 kW | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | YARVEEHS7GZ222830 | ||||||
| Reg. nr. | 345LDM | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.03.2026 | ||||||
Inspected vehicle
Sõidukile kehtib kõikehõlmav Toyota garantii ja maanteeabiteenus. Sõiduk on põhjalikult kontrollitud ja usaldusväärne.
- 2-aastane garantii
- 2-aastane maanteeabi
- 44 punkti tehniline kontroll
- Hybrid Life Assurance
- Sõiduks valmis
- Toyota Liising ja Kindlustus
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- ABS bremzes
- Transportlīdzekļa stabilitātes kontrole
- Vilces kontrole
- Bremzēšanas spēka monitors
Komforts
- Gaisa kondicionēšana: gaisa kondicionēšana
- Ārējie spoguļi: elektrisks, salokāms
- Kruīza kontrole
- Parkošanās sensori: aiz
- Regulējama stūres kolonna: dziļums
- Stūres rata pārnesumu pārslēgšanas mehānisms
- Augstumā regulējami sēdekļi
- Sēdekļu sildītāji: priekšpuse
- Elektriskie logu pacēlāji: priekšpuse
- Start-stop sistēma
- Lietus sensors
- Centrālā atslēga
- Aizmugurējā loga apsilde
Salons
- Ādas apdare: melns
- Tekstila apdare
Multimēdija
- Automašīnas dators
- Stereo: usb ports
- Skaļruņi
- Bluetooth
Lukturi
- Miglas lukturi
- Automātiskās dienas gaitas gaismas
- Lukturu korektors
Riepas un diski
- Ziemas riepas
Cits
- Piekabes āķis
- Kravas nostiprināšanas āķi
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1997 cm³ |
| Power: | 106 kW |
| City fuel cons.: | 7.5 l/100 km |
| Highway: | 5.3 l/100 km |
| Average: | 7.3 l/100 km |
| CO₂ emission: | 191 g/km |
| Maximum speed: | 179 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Balts |
| Body type: | Van |
| Sēdvietas: | 9 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 5309 mm |
| Width: | 1920 mm |
| Height: | 1899 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2058 kg |
| Technical max. mass: | 2870 kg |
| Load bearing capacity: | 812 kg |
| Weight of road train: | 4770 kg |
| Max braked trailer weight: | 1900 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3275 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
Ostetud ja hooldatud Amservis! Teostatud müügieelne tehniline ja visuaalne kontroll! Teostatud korraline hooldus 13.02.2026/150304km. Toyota Approved garantii 2 aastat! Lisandub registreerimistasu. Avariilisuse info:Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 514 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.