Citroën C4 Picasso
| Stāvoklis | Lietots |
| Pirmā reģ. | 12.2013 · Beļģija |
| Body type | Minivan, 5 durvis, 7 sēdvietas |
| Degviela | Dīzelis |
| Dzinējs | 1.6, 85 kW 9H05 |
| Transmisija | Manuālā |
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa |
| Tehnoülevaatus | 28.02.2025 |
Sludinājums ir arhivēts
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1560 cm³ |
| Power: | 85 kW |
| City fuel cons.: | 4.5 l/100 km |
| Highway: | 3.8 l/100 km |
| Average: | 4 l/100 km |
| CO₂ emission: | 105 g/km |
| Maximum speed: | 189 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Krāsa: | Pelēks |
| Body type: | Minivan |
| Sēdvietas: | 7 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4597 mm |
| Width: | 1826 mm |
| Height: | 1644 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1610 kg |
| Technical max. mass: | 2150 kg |
| Load bearing capacity: | 540 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 695 kg |
| Wheelbase: | 2840 mm |
| Number of axles: | 2 |