Volkswagen Transporter
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 10.2009 · Igaunija | ||||||
| Mileage | 241 000 km | ||||||
| Body type | Minivan, 4 durvis, 8 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 2.5, 96 kW BNZ | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | WV2ZZZ7HZ8X020178 | ||||||
| Reg. nr. | 678BCD | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.10.2026 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Drošības spilveni
- Drošības jostu spriegotāji
- ABS bremzes
- Vilces kontrole
- Imobilizators
- Signalizācijas sistēma: ar slīpuma sensoru, ar tilpuma sensoru
Komforts
- Gaisa kondicionēšana: gaisa kondicionēšana
- Regulējama stūres kolonna
- Papildu salona apsilde
Lukturi
- Dienas gaitas lukturi
- Automātiskās dienas gaitas gaismas
Riepas un diski
- Skaistuma vairogi: oriģināls
- Vasaras riepas
Cits
- Arvel kui N1 kaubik
- Uus Webasto, garantiiga
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.5 l |
| Cubic capacity: | 2461 cm³ |
| Power: | 96 kW |
| City fuel cons.: | 10.9 l/100 km |
| Highway: | 6.8 l/100 km |
| Average: | 8.3 l/100 km |
| Fuel tank capacity: | 90 l |
| CO₂ emission: | 219 g/km |
| Maximum speed: | 168 km/h |
| Emission standard: | Euro 4 |
Body and seats
| Krāsa: | Pelēks |
| Body type: | Minivan |
| Sēdvietas: | 8 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 4890 mm |
| Width: | 1904 mm |
| Height: | 1970 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2114 kg |
| Technical max. mass: | 2800 kg |
| Load bearing capacity: | 686 kg |
| Max braked trailer weight: | 2500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3000 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
Uus Webasto, garantiiga
Eesti ajalooga viisakas masin. Olnud uuest saadik kahe pere kasutuses.Veermik põhjalikult üle käidud, hetkel kõik tip-top. Hiljuti läks peale tutikas Webasto ahi, millel kehtiv garantii.
Taga otsas eraldi kliima ja toonitud klaasid.
Olemas 8 istekohta, keskmine ja tagumine istmerida kiirkinnitustega. Piltidel pole keskmist rida sees aga kõik toolid olemas ja näevad ühtemoodi korralikud välja. Huvi korral saad kaasa ka laua, mis käib kiirkinnitustega keskmiste istmete asemele.
Näha saab Tallinnas või Muhus. Läbisõit on muutuv.
Aastamaks 76,05€, registreerimine 571,17€.
Motor vehicle tax
Annual tax: 76 €
Registration fee: 570 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.