Citroën Nemo
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 05.2011 · Igaunija | ||||||
| Body type | Van, 4 durvis, 2 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 1.4, 54 kW KFT | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | VF7AAKFT0B8141573 | ||||||
| Reg. nr. | 734MNP | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.11.2024 | ||||||
Aprīkojums
Riepas un diski
- Ziemas riepas: vissezonas riepas
- Iekļautas ziemas riepas: vissezonas riepas
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.4 l |
| Cubic capacity: | 1360 cm³ |
| Power: | 54 kW |
| City fuel cons.: | 8 l/100 km |
| Highway: | 5.4 l/100 km |
| Average: | 6.4 l/100 km |
| CO₂ emission: | 148 g/km |
| Maximum speed: | 157 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Krāsa: | Balts |
| Body type: | Van |
| Sēdvietas: | 2 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 3881 mm |
| Width: | 1716 mm |
| Height: | 1803 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Furgons |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1191 kg |
| Technical max. mass: | 1680 kg |
| Load bearing capacity: | 489 kg |
| Max braked trailer weight: | 600 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 400 kg |
| Wheelbase: | 2513 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 346 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO autolaen