Audi A4
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 04.2004 · Somija | ||||||
| Body type | Sedan, 4 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 1.9, 74 kW AVB | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | WAUZZZ8EX4A211785 | ||||||
| Reg. nr. | 642HCM | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.03.2027 | ||||||
Aprīkojums
Cits
- Piekabes āķis
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 1.9 l |
| Cubic capacity: | 1896 cm³ |
| Power: | 74 kW |
| CO₂ emission: | 149 g/km |
| Maximum speed: | 195 km/h |
| Emission standard: | Euro 3 |
Body and seats
| Krāsa: | Pelēks |
| Body type: | Sedan |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 4654 mm |
| Width: | 1766 mm |
| Height: | 1428 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1450 kg |
| Technical max. mass: | 1925 kg |
| Load bearing capacity: | 475 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 720 kg |
| Wheelbase: | 2658 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
Müüa Heas korras Audi A4 ,Lisatud elektriline plokisoojendusMotor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 241 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO autolaen