Kia Niro
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 12.2017 · Zviedrija | ||||||
| Mileage | 150 300 km | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Hibrīds (benzīns/elektrība) | ||||||
| Dzinējs | 1.6, 77.2 kW | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | KNACC81CGJ5129979 | ||||||
| Reg. nr. | 286BYR | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.12.2027 | ||||||
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Hibrīds (benzīns/elektrība) |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1580 cm³ |
| Power: | 77.2 kW |
| CO₂ emission: | 88 g/km |
Body and seats
| Krāsa: | Melns |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4355 mm |
| Width: | 1805 mm |
| Height: | 1535 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1521 kg |
| Technical max. mass: | 1930 kg |
| Load bearing capacity: | 409 kg |
| Weight of road train: | 3230 kg |
| Max braked trailer weight: | 1300 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 600 kg |
| Wheelbase: | 2700 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
UUS PAKKUMINE!Eestis arvel, ülevaatus kuni 12.2027
Toodud riigist: Rootsi
Sõiduki asukoht: Tallinn, Eesti
Vahetuse võimalus: Võimalus anda vana sõiduk sissemaksuks (kuni 80% reaalsest turuväärtusest)
– Sõiduk KIA NIRO (KNACC81CGJ5129979) on liiklusregistris registreeritud ja ei ole osalenud üheski liikluskindlustuse juhtumis.
– Sõiduk on meie poolt kliendile Rootsist tellimusel toodud 10/2018 läbisõidul 19520. Terve Eestis oleku perioodi on sellel olnud üks kasutaja.
– Kõik hooldused teostatud margiesinduses, arved tulevad kaasa. Viimane hooldus 10.04.2026
– Mobile24 OÜ on Transpordiameti poolt tunnustatud müüja
– Mobile24 OÜ on kõikide Eesti liisinguandjate ametlik partner ning võtab kasutusrendi korral tagasiostukohustuse
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 315 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.