Toyota Corolla
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 11.2007 · Igaunija | ||||||
| Mileage | 191 607 km | ||||||
| Body type | Sedan, 4 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 1.6, 91 kW | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | JTNBV56E902050728 | ||||||
| Reg. nr. | 447BAJ | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.09.2026 | ||||||
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1598 cm³ |
| Power: | 91 kW |
| Average: | 6.7 l/100 km |
| CO₂ emission: | 157 g/km |
Body and seats
| Krāsa: | Sarkans |
| Body type: | Sedan |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 4540 mm |
| Width: | 1760 mm |
| Height: | 1470 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1335 kg |
| Technical max. mass: | 1760 kg |
| Load bearing capacity: | 425 kg |
| Weight of road train: | 2960 kg |
| Max braked trailer weight: | 1200 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 450 kg |
| Wheelbase: | 2600 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
UUS PAKKUMINE!Eestis arvel, ülevaatus kuni 09.2026
Ostetud riigist: Eesti
Sõiduki asukoht: Tallinn, Eesti
Vahetuse võimalus: Võimalus anda vana sõiduk sissemaksuks (kuni 80% reaalsest turuväärtusest)
– Alates 2008-2026 olnud ühe omaniku kasutuses, ostetud Elke Autost.
– Kõik hooldused teostatud margiesinduses.
– Sõiduk on osalenud kindlustusjuhtumis (üks esilatern vahetatud)
– Teostatud Krown rooste ennetamise kaitse ja hooldus,
– NB! Sõidukil on vahetatud odomeeter esinduses 82898 km pealt ning sellest hetkest alates on nullist uuesti hakanud läbisõit jooksma. Hetkel näidab odomeeter 108709, kuid tegelik läbisõit on 191607
– Hooldatud margiesinduses, viimane hooldus 02/2026
– Kaasa tulevad korralikud talverehvid (naastrehvid)
– Sõiduki omanikuvahetusel lisandub registreerimistasu 298,05 eurot. 2026. aasta aastamaks on tasutud, järgmise aasta maks 73.90.
– Mobile24 OÜ on Transpordiameti poolt tunnustatud müüja
– Mobile24 OÜ on kõikide Eesti liisinguandjate ametlik partner
Motor vehicle tax
Annual tax: 74 €
Registration fee: 298 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.