Smart SMART CABRIO
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 01.2002 · Vācija | ||||||
| Mileage | 250 000 km | ||||||
| Body type | Convertible, roadster, 2 durvis, 2 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 0.8, 30 kW 61 | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Aizmugurējā piedziņa | ||||||
| VIN | WME01MC011H123829 | ||||||
| Reg. nr. | 947SLZ | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.08.2026 | ||||||
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 0.8 l |
| Cubic capacity: | 799 cm³ |
| Power: | 30 kW |
| City fuel cons.: | 4 l/100 km |
| Highway: | 3 l/100 km |
| Average: | 3.5 l/100 km |
| Fuel tank capacity: | 25 l |
| Maximum speed: | 135 km/h |
| Emission standard: | Euro 3 |
Body and seats
| Krāsa: | Melns |
| Body type: | Convertible, roadster |
| Sēdvietas: | 2 gab |
| Durvis: | 2 gab |
| Length: | 2500 mm |
| Width: | 1537 mm |
| Height: | 1549 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 815 kg |
| Technical max. mass: | 990 kg |
| Load bearing capacity: | 175 kg |
| Wheelbase: | 1812 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
Smart Fortwo Cabrio
Müüa väga ökonoomne ja kompaktne Smart Fortwo Cabrio diisel. Auto tehniliselt korras, käivitub hästi ja sõidab igapäevaselt probleemideta. Katus töötab korralikult. Väike kütusekulu ja ideaalne linnasõiduks.Eelmine aasta vahetatud rehvid, aku ja rihm.
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 193 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO autolaen