Buick Century
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 09.1997 · Šveice | ||||||
| Body type | Sedan, 4 durvis, 6 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 3.1, 119 kW | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | 2G4WY52M5V1451643 | ||||||
| Reg. nr. | 74ZLH | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.08.2026 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Drošības spilveni
- Papildu bremžu lukturis
- ABS bremzes
- Imobilizators
Komforts
- Kruīza kontrole
- Regulējama stūres kolonna
- Elektriski regulējami sēdekļi
- Priekšējais roku balsts: ar krūtīm
- Aizmugurējais roku balsts: ar krūtīm
- Elektriskie logu pacēlāji
- Spoguļi saules aizsargos: ar apgaismojumu
- Āra temperatūras displejs
- Centrālā atslēga
Salons
- Kabatas priekšējo sēdekļu atzveltnēs
- Krūzīšu turētāji
- Ādas apdare: bēšs
Multimēdija
- Stereo: oriģināls
- CD atskaņotājs
Riepas un diski
- Rezerves ritenis
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 3.1 l |
| Cubic capacity: | 3136 cm³ |
| Power: | 119 kW |
Body and seats
| Krāsa: | Zaļš |
| Body type: | Sedan |
| Sēdvietas: | 6 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 4943 mm |
| Width: | 1847 mm |
| Height: | 1438 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1541 kg |
| Technical max. mass: | 2029 kg |
| Load bearing capacity: | 488 kg |
| Wheelbase: | 2769 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
Buick centyri limited
Müüa mõnus ja mugav kruiiser. Tegemist minu projekti autoga. Vahetatud küljekarbid, esiklaas, salongi puhur, küünla juhtmed, kapott ja karbid värvitud.uued rehvid Leidub nokitsemist. Teist sellist pole vastu tulnud. Hind tingitav
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 474 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO autolaen