Mercedes-Benz Vito 116 Mixto Comfort A2 4x4 N1
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 02.2021 · Igaunija | ||||||
| Mileage | 99 000 km Servisa grāmatiņa |
||||||
| Body type | Van, 4 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 2.0, 120 kW | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Pilnpiedziņa | ||||||
| VIN | W1V44770313801084 | ||||||
| Reg. nr. | 548WPT | ||||||
| Tehnoülevaatus | 28.02.2027 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs: ātruma jutīgs
- Drošības spilveni
- ABS bremzes
- Transportlīdzekļa stabilitātes kontrole
- Vilces kontrole
- Imobilizators
- Bremzēšanas spēka monitors
Komforts
- Priekšsildīšana (priekšsildīšana): dzinējs, salons
- Gaisa kondicionēšana: gaisa kondicionēšana
- Ārējie spoguļi: elektrisks, ar apkuri
- Kruīza kontrole
- Parkošanās sensori: priekšpuse, aiz
- Regulējama stūres kolonna: augstums
- Stūre: daudzfunkcionāls, ādas pārklājums
- Elektriskie logu pacēlāji
- Āra temperatūras displejs
- Lietus sensors
- Centrālā atslēga: ar tālvadības pulti
- Aizmugurējā loga apsilde
Salons
- Kāju paklājiņi: gumija
- Krūzīšu turētāji
- Tekstila apdare
Multimēdija
- Brīvroku sistēma
- Automašīnas dators
- Stereo: oriģināls
Lukturi
- Tuvās gaismas: led
- Tālās gaismas: led
- Dienas gaitas lukturi: led
- Automātiskās dienas gaitas gaismas
Riepas un diski
- Vasaras riepas
Cits
- Piekabes āķis
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1950 cm³ |
| Power: | 120 kW |
| CO₂ emission: | 213 g/km |
| Maximum speed: | 188 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Balts |
| Body type: | Van |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 5140 mm |
| Width: | 1928 mm |
| Height: | 1894 mm |
| Vehicle category: | N1G |
| Transportlīdzekļa tips: | Furgons |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2281 kg |
| Technical max. mass: | 3050 kg |
| Load bearing capacity: | 769 kg |
| Weight of road train: | 5050 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3200 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
REGISTREERIMISTASU HINNA SEES!
- Sõiduk MERCEDES-BENZ VITO (548WPT) on liiklusregistris registreeritud ja ei ole osalenud üheski liikluskindlustuse juhtumis.- Ostame tagasi Teie praeguse sõiduki.
- REGISTREERIMISTASU HINNA SEES!
Motor vehicle tax
Annual tax: 77 €
Registration fee: 625 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Mercedes-Benz Vito
2020
24 400 €
287 €/month
Mercedes-Benz Vito
2022, 250 569 km
29 000 €
325 €/month
Mercedes-Benz Vito
2020, 174 974 km
29 900 €
335 €/month
Mercedes-Benz Vito
2020, 121 450 km
30 000 €
323 €/month
Mercedes-Benz Vito
2022, 119 150 km
45 698 €
491 €/month
Volkswagen Transporter
2022, 108 970 km
30 659 €
330 €/month