Opel Corsa
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 05.2018 · Igaunija | ||||||
| Mileage | 31 300 km Servisa grāmatiņa |
||||||
| Body type | Hatchback, 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 1.4, 66 kW B14XER | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | W0V0XEP68H4302891 | ||||||
| Reg. nr. | 057BXV | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.05.2028 | ||||||
Aprīkojums
Komforts
- Elektriski apsildāms vējstikls: bezvadu apsilde
- Gaisa kondicionēšana: klimata kontrole
- Atpakaļskata spogulis: pašaptumšojošs
- Parkošanās sensori: priekšpuse, aiz
- Stūre: ar apkuri
- Sēdekļu sildītāji: priekšpuse
- Priekšējais roku balsts: ar krūtīm
- Elektriskie logu pacēlāji: priekšpuse
- Tonēti stikli
- Āra temperatūras displejs
- Centrālā atslēga: ar tālvadības pulti
- Aizmugurējā loga apsilde
Riepas un diski
- Rezerves ritenis: pilna izmēra
- Vasaras riepas
- Vieglmetāla diski
- Iekļautas ziemas riepas: vissezonas riepas
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.4 l |
| Cubic capacity: | 1398 cm³ |
| Power: | 66 kW |
| City fuel cons.: | 8 l/100 km |
| Highway: | 4.9 l/100 km |
| Average: | 6 l/100 km |
| CO₂ emission: | 139 g/km |
| Maximum speed: | 170 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Sarkans |
| Body type: | Hatchback |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4021 mm |
| Width: | 1746 mm |
| Height: | 1481 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1237 kg |
| Technical max. mass: | 1660 kg |
| Load bearing capacity: | 423 kg |
| Max braked trailer weight: | 800 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 550 kg |
| Wheelbase: | 2510 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 172 €
Registration fee: 603 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.