Volkswagen Golf
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 08.2005 · Vācija | ||||||
| Mileage | 147 104 km Servisa grāmatiņa |
||||||
| Body type | Hatchback, (5D hatchback), 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 1.4, 55 kW | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.4 l |
| Cubic capacity: | 1400 cm³ |
| Power: | 55 kW |
| Fuel tank capacity: | 55 l |
| CO₂ emission: | 154 g/km |
| Acceleration 0-100 km/h: | 14.2 s |
| Maximum speed: | 167 km/h |
| Emission standard: | Euro 4 |
Body and seats
| Krāsa: | Pelēks |
| Body type: | Hatchback |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4204 mm |
| Width: | 1759 mm |
| Height: | 1485 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1180 kg |
| Technical max. mass: | 1750 kg |
| Load bearing capacity: | 570 kg |
| Max braked trailer weight: | 1200 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 610 kg |
| Wheelbase: | 2578 mm |
| Number of axles: | 2 |
| Wheel formula: | 4x2 |
Papildu informācija
MÜÜA VÄIKESE LÄBISÕIDUGA GOLF V
Müüa väga heas korras Volkswagen Golf V, mis on toodud Saksamaalt ja Eestis sõitnud ei ole.Töötav kliimaautomaatik Autol on väike ning kontrollitav läbisõit ja sellel on olnud ainult üks omanik. Kere on väga korralik ning salong puhas, hästi hoitud .Hooldus tehtud piduriklotsid ,õli, hammasrihm vahetatud koos sinna juurde kuuluvaga . Tehniliselt on auto heas seisukorras ning valmis kohe sõitmiseks. Uued rehvid.Vahetuse võimalus olemas. Huvi korral võta ühendust ja küsi lisa.Exchange option
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 250 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.