Škoda Kodiaq Scout 4x4 TDI
| Condition | Used |
| Initial reg. | 09.2021 · Estonia |
| Body type | Wagon, 5 doors, 5 seats |
| Fuel | Diesel |
| Engine | 2.0, 110 kW |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four-wheel drive |
| Warranty | jah |
| Vehicle inspection | 30.09.2025 |
The listing has been archived
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Diesel |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1968 cm³ |
| Power: | 110 kW |
| CO₂ emission: | 163 g/km |
Body and seats
| Color: | Gray |
| Body type: | Wagon |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 5 tk |
| Length: | 4705 mm |
| Width: | 1882 mm |
| Height: | 1685 mm |
| Vehicle category: | M1G |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1858 kg |
| Technical max. mass: | 2380 kg |
| Load bearing capacity: | 522 kg |
| Weight of road train: | 4880 kg |
| Max braked trailer weight: | 2500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2788 mm |
| Number of axles: | 2 |
Similar offers
Škoda Kodiaq
2021, 222 500 km
21 790 €
259 €/month
Škoda Kodiaq
2022, 183 459 km
21 900 €
246 €/month
Škoda Kodiaq
2021, 148 551 km
22 900 €
247 €/month
Škoda Kodiaq
2020, 195 000 km
23 900 €
283 €/month
Škoda Kodiaq
2019, 152 000 km
24 300 €
286 €/month
Škoda Kodiaq
2021, 125 378 km
24 900 €
269 €/month