BMW 530 xDrive Touring M-Sportpakett PRO
|
|||||||
| Condition | Used | ||||||
| Initial reg. | 01.2025 · Sweden | ||||||
| Mileage | 10 400 km | ||||||
| Body type | Wagon, Wagon, 4 doors, 5 seats | ||||||
| Fuel | Plug-in hybrid (petrol/electric) | ||||||
| Engine | 2.0, 140 kW | ||||||
| Transmission | Automatic | ||||||
| Drivetrain | Four-wheel drive | ||||||
| VIN | WBA31GV07SCU60993 | ||||||
Equipment
Safety and Security
- Auto Hold function
Comfort
- 12V power outlet
- Keyless entry and locking
- Tailgate with electric opening and closing: with foot gesture, with remote
- Parking heater (pre-heater): cabin
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, folding
- Cruise control
- Parking camera
- Parking sensors: front, rear
- Power windows
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Outside temperature display
- Rear window defroster
- Sport package
Interior
- Nahkpolster: black
Tires and Rims
- Tire pressure monitoring system
- Summer tires
- Alloy wheels: 20"
Other
- Trailer hitch: electric
- Cargo cover
- Luggage net in cargo area
- M Sport pakett PRO BMW Individual High-gloss ShadowLine esivõre, tagatulede ribad M Sport pidurid punase kõrgläike värvusega M tuled Shadowline Dark Silver M aktsentiga kombineeritud Aluminium Rhombicle dekoratiivliistud M turvavööd Võtmeta kasutamine (Comfort Access System) Adaptiivsed LED lähi- ja kaugtuled Roolisoojendus Võtmeta kasutamine (Comfort Access System) Juhi assistent / Radaripõhine juhiabisüsteem, mis koosneb: - Reavahetuse hoiatus - Tagumise ülesõidu hoiatus koos pidurite sekkumisega - Väljasõiduhoiatus - Tagumise kokkupõrke ennetamine HiFi kõlarisüsteem Harman Kardon / 12 kõlarit, 205 W väljundvõimsus
Technical details
Engine and fuel
| Fuel: | Plug-in hybrid (petrol/electric) |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1998 cm³ |
| Power: | 140 kW |
Body and seats
| Color: | White |
| Body type: | Wagon |
| Seats: | 5 tk |
| Doors: | 4 tk |
| Length: | 5060 mm |
| Width: | 1900 mm |
| Height: | 1515 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Vehicle type: | Car or SUV |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2243 kg |
| Technical max. mass: | 2805 kg |
| Load bearing capacity: | 562 kg |
| Weight of road train: | 4805 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2995 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Avariilisuse info:Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 292 €
Registration fee: 1403 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.