BMW 750
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 08.2006 · Estija | ||||||
| Mileage | 231 000 km | ||||||
| Komplektacija | Individual | ||||||
| Body type | Sedan, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 4.8, 270 kW N62B48B | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Galiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | WBAHL81070DH78294 | ||||||
| Reg. nr. | 689BXN | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.05.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering: speed-sensitive
- Airbags
- Side curtain airbags
- Seat belt pretensioners
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Child lock
- Additional brake light
- ABS brakes
- Night Vision Assist
- Traction Control System
- Emergency Call System (eCall)
- Electronic Parking Brake
- Anti-theft bolts/nuts
- Alarm system: with tilt sensor, with ultrasonic sensor
- Electronic Brakeforce Distribution
Komfortas
- Adjustable suspension
- Cooled glovebox: front
- 12V power outlet
- Door soft-closing system
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Tailgate with electric opening and closing: with remote
- Climate control: 2 zones, automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, with memory, auto-dimming, folding
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control: adaptive
- Parking sensors
- Headlights with Follow Me Home function
- Adjustable steering column: height, depth, electric, with memory
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Paddle shifters
- Electrically adjustable seats: with memory, front
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Seat heaters: front, rear
- Comfort seats: front
- Front armrest: with storage compartment, with cooling
- Rear armrest: with storage compartment
- Power windows: front, rear
- Sun visor mirrors
- Rear window sunshade: electric
- Door window sunshades: electric
- Door interior lighting
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Ski bag
- Puddle lights
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Differential: electronic
- Automatic heated windshield washers
- Rear window defroster
- Separate climate control for rear seats
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Seat back pockets
- Floor mats: rubber
- Trunk mat: textile
- Cup holders: front, rear
- Center console: leather-wrapped, contrast stitching
- Headliner: dark
- Lighting package
Multimedija
- Display: front
- Navigation system: with map
- Hands-free system
- GSM antenna
- Trip computer
- Car phone
- Stereo: original
- Amplifier
- Speakers
- Subwoofer
- CD player: speaker box
- Bluetooth
Žibintai
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Summer tires
- Alloy wheels
Kitas
- Logic 7
- Soft close
- Dynamic Drive
- Night Vision
- Adaptive Cruise Control
- Must lagi
- Automaatsed kaugtuled
- Comfort istmed
- Comfort Access
- Individual pakett
- Individual veljed
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 4.8 l |
| Cubic capacity: | 4799 cm³ |
| Power: | 270 kW |
| City fuel cons.: | 16.9 l/100 km |
| Highway: | 8.3 l/100 km |
| Average: | 11.4 l/100 km |
| CO₂ emission: | 271 g/km |
| Acceleration 0-100 km/h: | 5.9 s |
| Maximum speed: | 250 km/h |
| Emission standard: | Euro 4 |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Sedan |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 5039 mm |
| Width: | 1902 mm |
| Height: | 1491 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1985 kg |
| Technical max. mass: | 2490 kg |
| Load bearing capacity: | 505 kg |
| Max braked trailer weight: | 2100 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2990 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Minu käes alates 2020a, selle aja jooksul teostatud erinevaid remondi ja hooldus töid.Tehniliselt heas korras ja originaal konditsioonis.
Autol on all R20 uueväärsed rehvid, ees 245/40R20, taga 275/35R20.
Äsja läbitud tehnoülevaatus ilma vigadeta.
Talvel seisnud hoiukohas.
Välimus heas korras.
Individual värv, Rubinscwarz.
Täpsem info telefoni teel.
Asub Viimsis.
Vahetust ei soovi!
Registreerimismaks 830 eur ostjaga pooleks.
Motor vehicle tax
Annual tax: 148 €
Registration fee: 737 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.