BMW X7
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 04.2021 · Švedija | ||||||
| Mileage | 170 062 km Serviso knygelė |
||||||
| Komplektacija | xDrive40d M Sportpakett | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 7 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Hibridas (dyzelis/elektra) | ||||||
| Variklis | 3.0, 250 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| Warranty | jah | ||||||
| VIN | WBATB4102M9G19200 | ||||||
| Reg. nr. | 999SBN | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.04.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- ISOFIX child seat attachment
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Lane Change Assist
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Immobiliser
- Alarm system
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- Air suspension
- Panoramic roof
- Noise-reducing glass
- Sunroof
- Door soft-closing system
- Tailgate with electric opening and closing
- Climate control
- Cruise control
- Parking camera
- Information projected onto the windshield
- Steering wheel: multifunctional, heated, sport steering wheel
- Paddle shifters
- Electrically adjustable seats
- Ventilated seats
- Seat heaters
- Foldable rear seat backrest
- Comfort seats
- Front armrest
- Power windows
- Tinted windows
- Sun visor mirrors
- Door window sunshades
- Outside temperature display
- Rain sensor
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Nahkpolster
- Lighting package
Multimedija
- Navigation system
- Trip computer
- Stereo: harman/kardon w
Žibintai
- Low beam headlights: led
- High beam headlights: led
- Daytime running lights: led
- Cornering lights
- Fog lights
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Alloy wheels
Kitas
- Trailer hitch
- BMW Laser Light
- M Sportpakett
- M Aerodünaamikapakett
- M Sportbrake
- Sport-automaatkäigukast
- Salongi eelsoojendus
- Bmw Drive Recorder
- Juhi assistent Professional
- Surround View kaamerad
- Parking Assistant Plus
- Comfort Access System
- BMW Display Key
- BMW Live Cockpit Professional
- Shadowline
- Apple CarPlay/Android Auto
- Esiistmete soojenduse pakett koos keskmise käetoe
- uste käetugede ja rooli soojendusega
- Jahutuse- ja soojendusega topsihoidjad
- Antratsiithall Alcantara laepolster
- Esiklaasis mõra
- kerel esineb värvikahjustusi
- Võib esineda veel varjatud puudusi
- Sõiduk on toodud Rootsist 07.2022.a
- LKF-i andmetel on sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis
- kergmetallveljed (21" M Sport)
- turvapatjade arv (6)
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Hibridas (dyzelis/elektra) |
| Cubic capacity: | 3.0 l |
| Cubic capacity: | 2993 cm³ |
| Power: | 250 kW |
| CO₂ emission: | 208 g/km |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 7 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 5151 mm |
| Width: | 2000 mm |
| Height: | 1805 mm |
| Vehicle category: | M1G |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2654 kg |
| Technical max. mass: | 3295 kg |
| Load bearing capacity: | 641 kg |
| Weight of road train: | 6795 kg |
| Max braked trailer weight: | 3500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3105 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 756 €
Registration fee: 2846 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.